Endülüs Tarihi Rotalar

GİDİŞ: 16.11.2022 | DÖNÜŞ: 20.11.2022
GİDİŞ: 7.12.2022 | DÖNÜŞ: 14.08.2022

Erken Rezervasyon fırsatı!

4 Gece 5 Gün
672 € ‘dan başlayan fiyatlarla

ENDÜLÜS TARİHİ ROTALAR

Granada (2) & Sevilla (2)

 THY : Malaga-Malaga |   4 Gece

 

1.Gün                 İSTANBUL - MALAGA - GRANADA

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket. Varışımızın ardından karşılanma. Ardından Malaga gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve panoramik olarak Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Granada’ya transfer. Varışı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.

 

Tarih: 09 Temmuz 2022 –

Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları)

Kalkış: Istanbul - Saat: 07:35 

Varış: Malaga Saat: 11:10

 

2. Gün                GRANADA

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Al Hambra Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edilecektir. Turumuz sonrası akşamüzerine kadar serbest zaman. Sonrasında rehberinizin belirteceği saatte buluşarak Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi gezisi için hareket ediyoruz. Al Hambra Sarayı çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al Hambra Sarayı’nı gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

 

3. Gün                GRANADA - CORDOBA - SEVILLA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza Sevilla’ya doğru devam ediyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz Opsiyonel olarak düzenlenecek bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne (55 Euro) katılabilirler. Gece sonunda otelimize dönüyoruz.

 

4. Gün                 SEVILLA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali gezisi için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı ve bahçelerini gezdikten sonra dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra ise öğleden sonramıza Beyaz Köyler gezisi ile keyif katıyoruz.  Arcos De La Frontera; Roma döneminde kurulmuş ve Kurtuba halifeliği döneminde Mağribi kalesine dönüştürülmüştür, labirant sokakları ile tipik beyaz Endülüs kasabasıdır. Görülecek yerler arasında Iglesia de Santa Maria de la Asuncion, Iglesia de San Pedro bulunmaktadır. Ronda; Emeviler’in yarımadadan çekilirken İspanyollara en son teslim ettikleri kale olma özelliği taşımaktadır bu nedenle hem İslam hem de Hristiyan dinlerinin etkisi altında kalmış, silinmeyen izlerle bezenmiş olarak göze çarpıyor. Kireç taşından dik bir yarığın iki tarafında büyük bir kayalığın üzerinde kurulmuş ve dünyanın en eski boğa güreşi arenasının bulunduğu tipik beyaz Endülüs köyüdür. Görülecek yerler arasında Casa Del Rey Moro, Palacio Mondragon, Puento Nuevo yer almaktadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

 

5. Gün                SEVILLA - MALAGA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Setenil De Las Bodegas & Ronda gezimiz için hareket. Kayanın altına kurulmuş bir köy olan Setenil De Las Bodegas’ı ziyaret ediyoruz. Tepesinin büyük bir kayadan oluşmasından ötürü baştan sonra bir ev inşa etmeye gerek olmayan köyde, evlerin sadece bir ön cephesi ve iç duvarları bulunuyor. Yapısal olarak oldukça enteresan olan bu köyde gerçekleştireceğimiz yürüyüş gezimizin ardından sonraki durağımız olan Ronda’ya doğru yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puante Nuevo, Mondragon Sarayı, tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrasında rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

 

Tarih: 14 Temmuz 2022 

Uçuş No: TK1304 (Türk Havayolları

Kalkış: Sevilla -  Saat: 18:15 

Varış: Istanbul - Saat: 23:35

PAKET FİYATLAR

 

TARİH SEÇENEKLERİ

2/3 KİŞİLİK ODADA
KİŞİ BAŞI

 

09 - 13 Temmuz 2022
(Kurban Bayramı)

922 EUR

 
 

10 - 14 Temmuz 2022

922 EUR

 
 

03 – 07 Ağustos 2022

872 EUR

 

24 – 28 Ağustos 2022

842 EUR

 

16 – 20 Kasım 2022

672 EUR

 

07 – 14 Aralık 2022

642 EUR

 

Tek Kişilik Konaklama Farkı

+ 150 EUR

 

Çocuk İndirimi

- 20 EUR

 

Bebek

150 EUR

 

 

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Malaga (AGP) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • 3* & 4* merkeze yakın otellerde  gece oda-kahvaltı konaklama,
 • Alan-otel-alan transferleri,
 • Özel otobüs ile tüm transferler,
 • Panoramik Granada ve Sevilla şehir gezileri,
 • Malaga gezisi (25 Euro)
 • Al Hambra Sarayı gezisi (saray ve bahçe girişi dahil) (65 Euro),
 • Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi gezisi (45 Euro),
 • Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii gezisi (40 Euro),
 • Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali (60 Euro),
 • Beyaz Köyler gezisi (65 Euro),
 • Setenil De Las Bodegas & Ronda gezisi (60 Euro),
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro),
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır).

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  • Vize ücreti, servis bedeli,
  • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
  • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
  • Opsiyonel geziler/etkinlikler,
  • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri,
  • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı),