Güney Afrika Turu

GİDİŞ: 21.01.2024 | DÖNÜŞ: 29.01.2024

Johannesburg&Pilanesberg&Cape Town

7 Gece 9 Gün
2.790 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

1.GÜN İSTANBUL – JOHANNESBURG

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait uçak ile Johannesburga hareket ediyoruz.

Varışımızı takiben panoramik Johannesburg şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Otelimizide. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel Monte Casino gece turuna katılabilirler (kişi başı 30 Euro)

2.GÜN JOHANNESBURG-PILANESBERG

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Pilanesberg Milli Parkın içindeki safari otelemize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz paket fiyata dahil olan Aslan Parkı turuna ve ogle yemekli Lesedi Kultur Koyu turu turuna katılabilirler.

Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, kendi ortamlarında oyunlarını gorme, imkanı bulacağız.

Lesedi, Güney Afrika
da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, opsiyonel tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun Citye varıyoruz.

Sun City Güney Afrika
nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesbergin heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker.
Panaromik Sun City şehir turumuzun ardından Pilanesberg’deki safari otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN PILANESBERG
Sabahın erken saatlerinde, kahvaltıdan once, dileyen misafirlerimiz pakete dahil olan Pilanesberg safari turuna katılabilirler. Pilanesberg National Parkta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Parkda dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız; safarinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Dileyen misafirlerimiz  otelin shuttle’ı ile Sun City’ye geçerek akşamustu  safarisine  kadar  Sun City’de zaman geçirebilirler. Akşam  yemeginden  once  paket  fiyata dahil olarak duzenlenecek olan akşamustu safarisine başlıyoruz. Safari donuşu akşam yemegi ve konaklama Pilanesberg Milli Parkının icindeki otelimizde.

4.GUN PILANESBERG - CAPE TOWN
Sabah kahvaltıdan sonra Cape Town uçuşumuz için yola çıkıyoruz. Yol uzerinde, pakete dahil olan Fil ve Maymun Parkı Turumuzu gerçekleştirecegiz.
Cape Town’a varışımızın takiben gerçekleştireceğimiz panaromik şehir turu esnasında, Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GUN CAPE TOWN – MASA DAGI ve SARAP BAHCELERI TURU
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile Masa Dağı & Şarap Bahçeleri gezisi yapılacaktır. Oncelikle Masa dagini ve yorenin unlu saraplarını tadacagımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; once mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679 da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve universitesi ile unlu bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Tokara Şarap çiftliğinin Restoranında alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

6.GUN CAPE TOWN – UMIT BURNU TURU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Baya varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nekden geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beachte Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrikanın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Pointte feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Towna dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GUN CAPE TOWN – GUNEY AFRIKA SEMBOLLERI TURU
Otelde alacagımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimize extra olarak düzenlenecek olan opsiyonel Ögle Yemekli Güney Afrika Sembolleri turumuz (65 Euro) için hareket. Turumuzda ilk durağımız Ostrich Ranch Cape Town Devekuşu Çiftliğinde deve kuşlarını ziyaretimizde aynı zamanda deri ürünleri üretimi de dahil olmak üzere, devekuşu yetiştiriciliği ve çiftçiliğinin tüm yönlerini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında Kirstenbosch Botanik bahçe, 36 hektarlık ekili bahçe ile 528 hektarlık bir alanı kaplayan bu büyük bahçe, Güney Afrika florasının bir kutlamasıdır, sadece yerli Güney Afrika bitkilerinin sergilendiği bu bahçede, Fynbos, Proteas, sikadlar ve yuvarlanan çimenler, akarsular ve göletler, kolay yürüyüş için iyi düzenlenmiş yollar birbirleri ile iç içedir. Bahçedeki çeşitli kuş türleri arasında keyfini çıkaracağımız muhteşem manzaranın ardından, ziyaretçilerine ormanı yerden yüksekte deneyimleme fırsatı veren Treetop Canopy yürüyüş köprüsüne gidiyoruz. Galvanizli çelik yapı, ağaçların ve dalların arasında ormanın üzerinde taçlanan bir macera için sizleri bekiyor. Sonrasında, Victoria & Alfred Waterfront bölgesine transfer. Moda, ev eşyası, antikadan mücevher ve teknolojiye kadar her şeyi satan 450den fazla perakende satış noktasıyla, Güney Afrikanın en popüler alışveriş noktasında alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Cape Towndaki otelinize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.Gün CAPE TOWN - ISTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra Istanbul uçuşumuza kadar serbest zaman. Transfer saatimizde Cape Town havalimanına transfer ve Istanbul uçuşumuz başlıyor.

9. Gün İSTANBUL

İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.

Güney Afrika

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Johannesburgda 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Pilanesberg’de 4* Otelde 2 gece oda + kahvaltı + akşam yemeği konaklama
 • Cape Townda 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Johannesburg, Sun City ve Cape Town panoramik şehir turları
 • Sabah Kahvaltıları,
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Profesyonel İngilizce rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Sun City Giriş ucreti
 • İki adet Safari
 • Aslan Parkı Turu
 • Lesedi Kültür Parkı Turu
 • Fil ve Maymun Parkı Turu
 • Güney Afrika semboller turu
 • Otellerde ve havalimanlarında portrage

OTELLER:

Cape Town : Commodore Hotel

https://www.legacyhotels.co.za/hotels/commodore-hotel

Johannesburg: Da Vinci Hotel

https://www.legacyhotels.co.za/hotels/davinci-hotel-and-suites

Pilanesberg: Bakubung Bush Lodge

https://www.legacyhotels.co.za/hotels/Bakubung-Bush-Lodge


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Opsiyonel turlar
 • Kişisel harcamalar
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)
 • JNB-CPT ichat uçuş bileti (90-120 Euro arası)WhatsApp