KÜBA TURU

HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD- SANTA CLARA - VARADERO

24-31 Ocak 2025
‘dan başlayan fiyatlarla

 

1.Gün: HAVANA // 24 OCAK 2025

 

Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

 

2. Gün: HAVANA // 25 OCAK 2025

 

Kahvaltının ardından öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu

UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra Vinales vadisine geçerek tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini göreceğiz. (Mural de la Prehistoria). Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası “ Indian cave” diye adlandırılan mağarayı geziyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havana'ya geri dönüyoruz.

 

3.Gün: HAVANA // 26 OCAK 2025

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası öğle yemekli Benzersiz Havana Turu ile devam ediyoruz.

1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile otelden ayrılıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Sonrasında Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

 

4.Gün: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD // 27 OCAK 2025

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.

5.Gün: TRINIDAD – SANTA CLARA - VARADERO // 28 OCAK 2025

 

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Varadero otelimizde.

6.Gün: VARADERO // 29 OCAK 2025

 

Tüm gün her şey dahil otelimizde serbest zaman. Geceleme Varadero’da.

 

7.Gün: VARADERO - HAVANA // 30 OCAK 2025

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Havana’ya varmadan evvel Hemingway turu yapıyoruz. 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turu için Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanının ardından sahip olduğu ve yaşamaya başladığı, muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası Konaklama Havana’daki otelimizde.

 

8.Gün: HAVANA – ISTANBUL // 31 OCAK 2025

 

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.

 

Küba1
24-31 OCAK 2025
Havana: Grand Aston Hotel Habana BB Trinidad: Mystique La Popa BB Varadero: Selectum Varadero ALL
KİŞİ BAŞI PAKET FİYAT
Çift Kişilik Odada Kişi Başı 2490 USD
Single Farkı 290 USD
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • İstanbul-Havana-İstanbul uçak bileti
 • 4 gece Havana’da oda kahvaltı konaklama
 • 1 gece Trinidad’da oda kahvaltı konaklama
 • 2 gece Varadero’da herşey dahil konaklama
 • Alan – otel – alan transferleri
 • Havana Şehir Turu ve öğle yemeği (1 içecek dahil)
 • Pinar del Rio & Vinales Turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil)
 • Benzersiz Havana Turu + 2 Saat Amerikan Arabaları Gezisi ve öğle yemeği
 • ( 1 içecek dahil)
 • Hemingway turu ve öğle yemeği
 • Yol üzeri Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil)
 • Yol üzeri Santa Clara turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil)
 • Trinidad Şehir Turu
 • Bölgeden Türkçe rehberlik hizmeti

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Ekstra turlar
 • Küba Vizesi 40 usd
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalarWhatsApp