Ölüler Gününe Özel Meksika Turu (Mexico City & Merida & Tulum)

GİDİŞ: 30.10.2024 | DÖNÜŞ: 7.11.2024

THY ile Seçkin Otellerde 8 Gece Konaklama! Ölüler Günü Festivali ve Mexico City & Merida & Tulum Konaklamalı

8 Gece 9 Gün
3.999 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

1.Gün |    İstanbul Mexıco city   30 EKİM 2024  Çarşamba

Saat akşam 7.00’de İstanbul Havalimanı Dış̧ Hatlar Gidiş̧ kontuarlarında buluşuyoruz. Check-in ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 21.50de Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile sabah 03.35de havalimanına varışımızın ardından karşılanarak otelimize yerleşmek üzere şehir merkezine gideceğiz. Uzun bir yolculuğun ardından iyi bir uykuya ve dinlenmeye ihtiyacımız olacak. Konaklama Mexico City otelimizde.

2.Gün |    Mexıco city     31 EKİM 2024 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından başkenti keşfetmek üzere turumuza başlayarak Mexico City’nin en büyük ve önemli açık alanı konumunda bulunan Zocalo meydanını ziyaret edeceğiz. Başkanlık sarayı ve Metropolitan katedralini de bu meydanda ziyaret ettikten sonra alışveriş ve bireysel keşif için serbest vaktimiz olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyeceğiz.  Ardından Chapultepec parkında kurulmuş olan milli antropoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Kolomb öncesi dönemden Aztek, Maya, Zapotek, Olmek, Toltek  gibi çok sayıda eski uygarlıklardan etkileyici bulgular görebileceğimiz müze ziyaretimizin ardından şehir turumuzu sonlandırarak otelimize döneceğiz. Konaklama Mexico City otelimizde.

3.Gün |    Mexıco city     1 Kasım 2024 Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından başkent Mexico Cityi keşfe devam edeceğiz. İlk olarak Meksika vadisi yerleşimlerinin çoğunu birbirine bağlayan geniş bir göl ve kanaldan oluşan bölge olan Xochimilcoya bir tur düzenleyeceğiz. Burada bulunan ve trajinera ismi verilen yerel teknelere binerek keyifli bir gezinti gerçekleştireceğiz.  Suların geri çekilmesiyle oluşan bu kanallar üzerinde renkli kostümler ve ünlü fötr şapkalarını giymiş beyaz Meksikalıların kullandığı gondollarla, Meksika yerel müzikleri eşliğinde çok keyifli bir gün  geçiriyoruz. Xochimilco ziyaretimizin ardından vakit kaybetmeden sıradaki turumuza geçiyoruz. Bu turumuzda Meksikayı dünyaya tanıtan, başından eksik etmediği çiçekleri, renkli kıyafetleri ve sanata olan aşkı sayesinde yaşadığı onca acıya karşı dimdik durabilen dünyaca ünlü ressam Frida Kahlonun ve kendisi gibi ünlü bir ressam olan eşi Diego Rivera ile birlikte yaşadıkları evleri La Casa Azul (Mavi Ev) ziyaretimizi yapacağız. Şimdilerde müze olarak hizmet veren bu evde Frida Kahlonun uyuduğu yataktan, giydiği kıyafetlere, resim yaptığışesinden, ev gereçlerine kadar birçok özel eşyası sergilenmektedir. Burada sanatçının hayatı hakkında detaylı bilgiler alarak turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi semtin en işlek merkezinde yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize döneceğiz. Akşam için dileyen misafirlerimizle birlikte biraz yorucu fakat Ölüler Bayramı inanışını en iyi gözlemleyebileceğimiz bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından ulaşacağımız San Andres de Mixquic bölgesinde eski bir kilise ve hemen yanında bulunan mezarlığı ziyaret ederek yerliler ve diğer turistlerle birlikte kalabalığa karışacağız. Buradaki yürüyüş turumuzun ardından tekrar otobüsümüzde buluşarak dinlenmek üzere otelimize döneceğiz.

4.Gün |    Mexıco city     2 Kasım 2024 Cumartesi

Sabah kahvaltımızın ardından Mexico City’de Ölüler Günü Bayramı coşkusunu en yükseğe çıkaracak anlar yaşayacağımız keyifli bir serbest günümüz olacak. Öğlen 2.00’de başlayacak olan Ölüler Günü geçidine katılmak üzere otel lobisinde buluşacağız. Artık geleneğin bir parçası haline gelen bu geçit töreninde birbirinden farklı kostüm ve koreografi çalışması göreceğimiz harika vakitler geçireceğiz. Törenin ardından buluşma saatimize göre tekrar otobüsümüz ile otelimize dönüş yapacağız. Konaklama Mexico City otelimizde.

5.Gün |   Mexıco city   MERIDA   3 Kasım 2024 Pazar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Meksika’nın Yukatan yarımadası bölgesine gitmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Güne ilk olarak Teotihuacan Antik Kenti Piramitlerini görmek üzere yaklaşık 1 saatlik bir kara yolculuğu yaparak başlıyoruz. UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Teotihuacan Antik kentinde başlıca ziyaret noktalarımız; Quetzalcoatl Tapınağı, Güneş piramidi, Ay piramidi ve Ölüler yolu olacaktır. Buradaki turumuzu takiben öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alarak havalimanına gideceğiz. 16:43’te uçağımıza binerek Yukatan eyaletinin başkenti Merida şehrine olan uçuşumuzun ardından karşılanarak özel aracımızla 1 gece konaklayacağımız otelimize gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Merida’da.

6.Gün |   chıchen ıtza    4 Kasım 2024  Pazartesi

Bu sabah çok erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi yaparak  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri, dünya’nın 7 harikalarından Chichen Itza gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kenti M.Ö. 700-900 yılları arasında büyük bir Maya topluluğu tarafından inşa edilmiştir. Kuşkusuz dönemin en önemli yapılarından biri olan antik kent ziyaretimizde tarihin derinliklerine inip Mayalar ve bu muhteşem yapıları hakkında ilginç bilgiler öğreneceğiz. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklindeki yapılarından dolayı Caracol denilen yağmur tanrısı ChacMoola kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyulardan bulunmakta. Yüzülebilen bu kuyularda vakit geçirmek ve öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından yolculuğumuza devam ederek Karayip sahillerinde cennet gibi  bir yer! Tulum’a ulaşmak üzere mola vermeden yolumuzu tamamlıyoruz. Varışımızın ardından otelimize giriş işlemlerimizi yaparak 3 gece konaklayacağımız odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Tulum otelimizde.

7.Gün |   Tulum    5 Kasım 2024 Salı

Sabah otelimizde güzel bir kahvaltının ardından Tulum Antik kentini keşfetmek ve modern Tulum’u gün ışığında gezmek üzere yola çıkıyoruz. Antik kentin kalıntıları arasında tarihe ışık tutan araştırmacıların notlarını öğreniyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönerek Karayip denizinin, bembeyaz kumsalın ve egzotik havanın tadını çıkaracağımız boş vaktimiz olacak. Geceleme Tulum otelimizde.

8.Gün |   Tulum    6 Kasım 2024 Çarşamba

Bugün anılarla dolu turumuzun son günündeyiz. Biraz yoğun geçen programın yorgunluğunu atmak ve yarınki uzun yolculuğumuzdan önce dinlenmek için tüm gün serbest zamanımız olacak. Geceleme Tulum otelimizde.

9.Gün |   CANCUN  Istanbul   7 Kasım 2024 Perşembe

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından resepsiyondan çıkış işlemlerimizi yaparak Cancun havalimanına doğru yola çıkacağız. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile öğleden sonra 2.40’ta kalkacak olan uçağımız, yerel saat ile 8 Kasım sabah 10.40’ta İstanbul havalimanına iniş yapacaktır.

 

Dia de Los Muertos Cenote Mexico City Tulum Teotihuacan Chichen Itza

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Mexico City / Cancun-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Hava Yolları ile Mexico City - Merida arası ekonomi sınıfı uçak bileti (16:43 biniş – 18:31 iniş)
 • Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri
 • Mexico City’de 5* otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tulum’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tur Programında belirtilen tüm turlar ve transferler
 • Ören yerleri giriş biletleri
 • Programda belirtilen yemekler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Vize Bedeli  

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Kişisel Harcamalar
 • Bahşişler

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Af Seyahat sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Af Seyahat, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Af Seyahat, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Af Seyahat sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.WhatsApp